صفحه نخست آرشیو وبلاگ ایمیل آر اس اس
مسائل روز - فرهنگی ، مذهبی و سیاسی
درباره

سلام ممنون از اینکه این وبلاگ رو برای گذروندن وقت با ارزش خودتون انتخاب کردین
یکی از دوستان نظری دادند در مورد حرفی که من زدم و بعد من فهمیدم که کاملا حق با ایشونه
دین و مذهب و امام ما تخیل نیست بلکه واقعیت محض هست
موفق و شاد باشید !

جستجو


پخش زنده حرم ها
پخش زنده حرم
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
کاربردی
ارسال شده در یکشنبه هجدهم دی ۱۳۹۰ ساعت 17:2 توسط شکاک
بازم سلام خدمت تمام دوستان عزیز

بر طبق عادت تو نت بودم که تو وبلاگ http://sheytanha.persianblog.ir/ با موضوع نعل اسب نماد چیست برخورد کردم . ما به شخصه رو سر دری خونمون از نعل اسب بعنوان خوشبختی و خوش شانسی استفاده کردیم و اطلاع دقیقی از معنای واقعیش نداشتم . وقتی این موضوع رو خوندم خیلی جالب بنظرم اومد . گفتم برم یه چرخی بزنم و اطلاعاتی جمع کنم تا ببینم حقیقت معنای نعل اسب چیست !!!

در سایت http://khansariha.com این توضیح رو خوندم در مورد این نماد :

نماد حفاظت دوره قرون وسطی است. و آن را از آن زمان روی درب بسیاری از بناها می گذاردند و به عنوان حرز و تعویذ نیز بکار میرود. همچنین نعل اسب یکی از خطوط و تصاویری بود که زائران عیسوی در محل های توقف خود بر روی دیوارها نقش می کردند. اصل و منشا ان نامعلوم است. محبوبیت ان به عنوان نماد خوشبختی، تکاملی تازه است.
این نماد نیز مانند اکثر نماد های باستانی دارای راز و رمز بسیار عجیبی است. این نماد بیان میدارد که چرخه کروی هر پدیده کامل نیست. بعبارت دیگر هر پدیده ای دارای قسمتی باید باشد که چرخه خویش را کامل نماید. این قسمت اضافه هم از آنِ این پدیده هست چون فقط با آن است که یک پدیده کامل میباشد و هم از آن پدیده نیست چون از آن جداست.

و در وبلاگ http://sheytanha.persianblog.ir/ این متن رو خوندم :

در تاریخ آمده : یزید (علیه لعنه) در عصر عاشورا بعد از به شهادت رساندن امام حسین (ع) و یارانش  دستور داد اسب ها  ( که نعل تازه شده بودند) را بر بدن شهدای کربلا تازاندند .

یزیدیان این روز را روز برکت و پیروزی نام نهادند که در زیارت عاشورا هم به آن اشاره می شود (...یوم تبرکت بهی بن امیه و ....) و برای افتخار بر این پیروزی (قتل خاندان مطهر پیامبر ) و رواج  تفکر شیطانی خود نعل اسبهای خود را کندند و در سراسر شهر ها و کشورها گرداندند...شهر به شهر و کشور به کشور به نشانه ی پیروزی .

من به شخصه فکر میکنم باید مورد دوم صحیح باشه چون به شخصه خرافات رو قبول ندارم و اون نعل اسبی هم که روی سر در خونمون هست از تفکر نسل به نسل و حرف به حرف خانوادگیمون برگرفته شده . خیلی جا خوردم از اینکه میبینم دورتا دورمون پر شده از مادیات و نمادهای معنادار که خودمون از معنای واقعیشون بی خبریم . امیدوارم خدا برای پیدا کردن راه درست از غلط کمکمون کنه . یا حق
موضوع : متفرقه ,